ASPET PREFORM

Ambalaj İhtiyaçlarınıza Uygun Çözümler

1987 yılında Adana’da 28 dönüm üzerine kurulu 18 bin metrekare kapalı alana sahip tesislerde faaliyet göstermeye başlayan ASLAN YAĞ GIDA VE AMBALAJ MALZ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ., kuruluşundan beri kalite standartlarından ödün vermeyerek yağ ve ambalaj üretimiyle başladığı faaliyetlerine 1992 yılında limon tuzu üretimini de eklemiş, günümüzde sektörün lider konumuna yükselmiştir.
2005 yılında yağ üretiminden çıkarak pet kavanoz ve preform üretimine geçen firma, 2012 yılında Osmanlı İnşaat ve 2020 Mart sonu itibariyle de pet preform sektörüne yatırım yaparak Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesinde ASPET PREFORM AMB. LTD. ŞTİ.’ni bünyesine dahil etmiş ve hızla ivme kazanmıştır. Firma hammaddesi preform olan kavanoz, şişe ve pet kapak ürünlerini entegre tesisinde gerçekleştirmektedir ve pet kavanoz satışlarını sıvı yağ dolumcuları, salçacılar, zeytinciler, peynir üreticileri, süt üreticileri, reçelciler, turşucular, bal imalatçılarına ve züccaciye sektörüne yönelik olarak yapmaktadır.
Köklerini yerele sağlam bağlayan, yükseltirken yereli de yükseltmeyi ilke edinen bakış açısıyla ulusal ve uluslararası pazarda kendine yer edinen firmamızın, Pet Preform yatırımı ile eş zamanlı olarak 2021 Ocak ayında Adana’nın Seyhan ilçesi Sarıhamzalı Mahallesinde bulunan 28 dönüm arsa içerisinde Pet Recyle tesis yatırımı da bulunmaktadır. Pet Recyle ile pet atıkların toplanıp, ayrıştırılıp, temizlenip geri dönüştürülmesi ve ülke ekonomisine ham madde olarak kazandırılması hedeflenmektedir.

YÖNETİM KURULU

ASPET PREFORM aile şirketi olmanın verdiği sıcaklık ve güveni, müşterilerine verdiği değerle birleştirmeyi amaçlar.

Nevzat ASLAN
1954 Adana doğumludur. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. Bölümü mezunudur. Aslan Yağ kuruluşundan bu yana şirkette faaliyet göstermektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır. Oğlu Uğurcan Aslan Kadir Has Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü mezunu olup firmada aktif olarak idari yönetici olarak görev almaktadır.
01
Erkan ASLAN
1977 Adana doğumludur. Bilkent Üniversitesi Financial Accounting mezunudur. Evli ve iki çocuk babasıdır.
02
Ziya ASLAN
1975 Adana doğumludur. Bilkent Üniversitesi Financial Accounting mezunudur. Evli ve üç çocuk babasıdır.
03

KALİTE POLİTİKAMIZ

Kısa sürede yakaladığımız başarının sırrı kullandığımız en son teknoloji, sağlıklı ve uygun metotlar, yetkin kadromuz ve çevre dostu olmamızdan kaynakladığının bilincindeyiz. ASPET’in birincil hedefi kalite olup, Husky marka üretim hattı ve kullandığımız teknolojiyle ürünlerimizin sızdırmazlık garantili olması, asit aldehit sorununu ortadan kaldırarak yüzde 100 sağlık uygunluğu garantili olması işimize vermiş olduğumuz önemin göstergesidir.

ASPET, kurum içi ve kurum dışı iletişimin hayati olduğuna inanır. Bunun için gerek kurum içi gerekse kurum dışı iletişim kanallarının sürekli açık olmasına ve kullanılan iletişim araçları ile metotlarının sağlıklı ve doğru iletişimin kurulması için uygunluğuna özen gösterir. Otokontrol mekanizması kurum içinde işlerken dışarıdan gelen öneri, şikâyet vb. iletilerin doğru algılanarak geri bildirimlerinin sağlanmasına dikkat eder.
HEDEFLERİMİZ
HEDEFLERİMİZ
ASPET PREFORM olarak öncelikli hedeflerimiz;
Paylaşım

Yeni yatırımlarımızın ivmesiyle kalitemizi ülkemiz ve dünyayla paylaşmak,

Süreklilik

Müşteri beklentilerinin üstüne çıkarak tercih edilebilirliğimizi dinamik tutmak

Kalite

Marka imajımızı yüksek standartlarda sürekli kılmak

Doğaya Saygı

Tüm bunları yaparken doğayı ve çevreyi gözeterek ülkemize yakışan bilinçli topluma katkı sağlamaktır.